Kool kinno filmiriiul

Filmisoovitused nooremale kooliosale:

 • Film

   
     
  Tagurpidi torn  
     
  Jõulud džunglis
  Jõulumuinasjutt  
     
  Kooliaed  
     
  Salaaed
  Väikese põhjapõdra Ailo suur seiklus
  Pingviinide marss 2. Kutse
  Lotte ja kadunud lohed
  Põrsas Ruudi
   Ahvipärdik
  Mia ja valge lõvi
  Minuscule. Mutukad: seiklus Kariibidel
   Suur sõbralik hiiglane
  Suur soo
 • Sisukirjeldus

  Unises suvises linnakeses astuvad igavlevad lapsed neile pandud keelust üle. Film laste kambavaimust ja hirmust eksimust tunnistada.
  Koolitüdruk Paula julge seiklus džunglist jõuluime otsimisel.
  Hannes Holmi jõulifilm hoolivuse avaldumisest noores inimeses. Inspireerituna Robin Hoodist, otsustab Karl-Bertil hakata "varastama rikastelt ja jagama vaestele". Oma töökohas postkontoris paneb ta kõrvale rikaste inimeste jõulupakid ja peidab need. Jõuluõhtul läheb ta jõuluvanaks riietatuna linna peale ja suundub agulitesse - vaestele jõulukinke jagama.
  Mark Verkerki dokumentaalfilm. Paljudel lastel nii siin kui Hollandis pole aimugi, kust söök nende taldrikutele tuleb. Mõned arvavad, et söögipoest või supermarketist…
  Marc Mundeni draama. Kui kolm elust muserdatud last kokku saavad, ravivad nad üksteist, süvenedes üha sügavamale maagilisse seiklusi täis imelisse aeda, mis nende elusid igaveseks muudab. Tugineb Frances Hodgson Burnetti lastekirjanduse klassikasse kuuluvale samanimelisele raamatule.
  Guillaume Maidatchevsky film on maaliline rännak mööda Lapimaad ja jutustab nõrgukese ja haavatava põhjapõdravasika Ailo võitlusest ellujäämise nimel metsikus looduses tema esimesel eluaastal. See, kuidas põdravasikas elu ja loodust avastab, on tõeline südamest tulev lugu keset Lapimaa suursugust maastikku. 
  Luc Jacquet loodusfilm jutustab loo noorest pingviinist, kelle võimsad ja salapärased instinktid aitavad tal ellu jääda rängal retkel tundmatu eesmärgi poole.
  Janno Põldma ja Heiki Ernitsa Lotte-lugude seeria kolmas kogupere animafilm Andrus Kivirähki stsenaariumile. Lotte ja väike õde Roosi osalevad suurel rahvalaulude kogumise võistlusel. Kel õnnestub salvestada müütiliste tuldpurskavate lohede laulu, saab peaauhinna.
     
  Masha Halberstadi animafilm 9-aastasest Babsist, kelle parim sõber on põrsas Ruudi. Babs soovib põrsast sõbra viia kutsikakoolitusele. Babsi vanaisal seevastu on plaan põrsas viia vorstikonkursile. Kuidas päästa Ruudi?
  Maria Blomi koguperefilm koduaiast leitud ahvist nimega Pärdik. Pärdiku saabumisega algab perele sekeldusterikas aeg. Ahvikese ilmumine pere tagaaeda on sama vähe juhuslik kui see, et Pärdik on tavaline ahv.
  Gilles de Maistre perefilm tüdruku ja lõvi sõprusest. Kaks sõpra, Mia ja lõvi Charlie, asuvad imelisele teekonnale läbi Lõuna-Aafrika savannide, et leida koht, kus Charlie saaks rahulikult vabaduses elada.
  Hélène Giraud ja Thomas Szabo imeilus animatsioon. Külluslikku metsaparadiisi, mida värvikad tegelased: lepatriinud, palvetajaritsikad, röövikud ja krabid koduks kutsuvad, ähvardavad inimesed, kes tahavad sinna kuurordi ehitada. Tuleb ühendada jõud, et päästa mets maharaiumisest. Kas filmi kangelased suudavad keskkonna päästa?
  Steven Spielbergi filmiversioon Roald Dahli raamatust "Suur Sõbralik Hiiglane" räägib fantastilise loo noorest tüdrukust ja hiiglasest, kes tutvustab talle Hiiglastemaa imesid ja ohtusid. SSH on Suur Sõbralik Hiiglane, kes erineb teistest Hiiglastemaa elanikest. Seitse meetrit pikk, tohutu suurte kõrvade ja hea lõhnatajuga hiiglane on armsal kombel juhm ja hoiab suurema osa ajast omaette.
  Vello läks 30 aasta eest elama Emajõe-Suursoo kõige kaugemale soosaarele. Jättis senise tööelu ja linnamelu, et elada kooskõlas emakese loodusega. Emajõe-Suursoos on veel sellist loodust, mis hakkab muust maailmast otsa saama. Vello elatab end mesindusest ja jahipidamisest, tema elu kulgeb loodus rütmis.
 • Temaatika

   
     
  Inimesekasvatus/grupipsühholoogia
  Inimesekasvatus/keskkonnahoid
  Inimesekasvatus
  Inimesekasvatus
  Kirjandus
  Loodusõpetus
  Loodusõpetus  
     
  Kirjandus
  Inimesekasvatus/ keskkond
  Inimesekasvatus
  Inimesekasvatus
  Loodusõpetus/inimesekesvatus
  Kirjandus
  Loodusõpetus/keskkond
 • Superkoomik
  Pitka legend
 • Südamlik noorte-ja perefilm „Superkoomik” põhineb Rootsi kirjaniku ja psühholoogi Jenny Jägerfeldi ülimenukal samanimelisel romaanil, mis on pälvinud nii laste kui kriitikute heakskiidu ja tõlgitud enam kui 20 keelde.
  Eesti ajaloo ühe põnevaima suurkuju elu oli sama kirev ja pöörane, nagu mehe iseloomgi. Seda huvitavam on meie kõigi lugu, Eesti lugu läbi tema tegelaskuju rääkida. „Pitka legend“ äratab tippnäitlejatega lavastuslike stseenide, animatsiooni ja dokumentaalkaadrite kaudu ellu loo esimesest Eesti admiralist.
 • Ühiskonnaõpetus/inimesekasvatus
  Ajalugu / Ühiskonnaõpetus / Riigikaitseõpetus

Filmisoovitused vanemale kooliosale:

 • Film

  Vee peal
  O2
  Talve
  Tõde ja õigus
  Margrete: Põhjamaade kuninganna
  Mina olen Zlatan
   Sest ta on naine
  Tove Janssoni rääkimata lugu
  Apteeker Melchiori triloogia
  Kalev
  Aasta täis draamat
  Soo
   Kui koletis kutsub  
     
  Ben on tagasi  
     
 • Sisukirjeldus

   
     
  Huumoriga vürtsitatud pilk varateismelise poisi ellu, kel "lapsepõlve lõpu" katsumuste eest pole põgeneda mujale kui Tamula järvele kala püüdma. Vahel näkkab, vahel mitte, elu ongi enamasti nõme! Olavi Ruitlase romaan ja stenaarium.
  Margus Paju mängufilm sõjaväeluure tegevust Eestis 1937. aastast Teise Maailmasõja puhkemiseni. Eepiline ajalooline spioonipõnevik eesti luurajast, kes avastab mõrvarlikku nõukogude topeltagenti jahtides, et Punaarmee valmistub iga hetk Eestit ründama. Filmi tausta moodustavad antud perioodi ajaloolistel faktidel rajanevad arengud. Tegevustik keskendub agentide omavahelistele suhetele sala- ja valeinfo rägastikes.
  Ergo Kulla mängufilm Oskar Lutsu Paunvere lugude põhjal .Filmi "Sügis" järg. On Teine Maailmasõda. Okupatsiooniaja piirangutest hoolimata prassitakse ja pidutsetakse, käiakse ehal ja kembeldakse, nooruslik uljus ei lase end ohtlikulgi ajal kammitseda.
  Eesti 100. aastapäevaks valminud mängufilm, mis põhineb A. H. Tammsaare samanimelise romaani, eesti kirjanduse ühe tüviteksti, esimesel osal. Film pääses parima võõrfilmi Oscari eelvalikusse. Filmi stsenarist ja režissöör on Tanel Toom.
  Charlotte Sielingi mängufilm. Aasta 1402. Kuninganna Margrete on saavutanud selle, mida paljud mehed enne teda ei suutnud. Ta on koondanud Taani, Norra ja Rootsi Kalmari uniooni, mida ta valitseb oma lapsendatud poja Eriku eestkostjana. Vaenlaste sepitsetud vandenõu ähvardab hävitada saavutatu.
  Jens Sjögreni mängufilm tippjalgpallur Zlatan Ibrahimovicist. Immigrantide lapsena sündinud Zlatani täiskasvanuks saamise lugu Rootsis karmis Malmö eeslinnas. Enesekindlus ja talent võimaldasid pääseda kriminaalsest tulevikust avades jalgpallimaailma tippklubide uksed. Zlatan on esindanud selliseid suurklubisid nagu Ajax Amsterdam, Juventus, Inter, Milan, Barcelona, Paris Saint- Germain ja Manchester United.
  Mimi Lederi tõsielul põhinev sütitav ja hingestatud film armastusest, partnerlusest ja murrangute võimalikkusest jutustab äsja emaks saanud noorest juristist Ruth Bader Ginsburgist, kes üritab Ameerikas meestekesksel alal läbi lüüa. Võttes vastu murrangulise juhtumi, teab ta, et see võib igaveseks muuta viisi, kuidas kohtud ja Ameerika Ühendriigid soolisesse diskrimineerimisse suhtuvad.
  Zaida Bergrothi haarav draama tuntud geeniuse Tove Janssoni loomingulisest energiast ja tormilistest eneseotsingutest, ihalustest ning vabadusest. On 1945. aasta ja sõja lõpp. Melanhoolsed ning kummituslikud lood, mida Tove hirmunud lastele pommivarjendites rääkis hakkavad oma elu elama tuues Tovele rahvusvahelise kuulsuse ja finantsilise sõltumatuse.
  Elmo Nüganeni lavastatud krimipõnevikud keskaegses Tallinnas. Filmid baseeruvad Indrek Hargla romaanisarjal. 
  Ove Mustingi mängufilm. Tõsielust inspireeritud spordidraama Kalevi korvpallimeeskonna teekonnast lagunevas Nõukogude Liidus. Võistkond on aastaid pingutanud teel tippu, et võita NSVL korvpallimeitstri tiitlit. Nüüd on nad dilemma ees, kas üldse mängida.
  Marta Pulga dokumentaalfilm enneolematust kultuuri-eksperimendist. Otsides oma kohta maailmas, võtab 21-aastane venekeelsest perekonnast pärit rätsepaharidusega Alissija ette inimeksperimendi ära vaadata ja analüüsida kõik aasta jooksul loodud teatrilavastused Eestis. Alissija ei tea eelnevalt midagi Eesti teatrist ega tunne ühtegi eesti näitlejat. Noor inimene, kes enne eksperimenti kaalus, kas minna tööle Maximasse või Euroopasse vabatahtlikuks. Mis temast saab? 
  Ergo Kulla Oskar Lutsu samanimelisel jutustusel põhinev mängufilm "Soo" on nii triller, armastusfilm kui ka ajastufilm ühest maailma-ajaloo murrangulisest hetkest aastal 1917. Trillerlikku võitluse panuseks armastuse eest pole vähem ega rohkem kui peategelase elu. Filmist ei puudu lummav Eesti loodas ega ka lutsulik huumor ja värvikad tegelased.
  J. A. Bayona visuaalselt hiilgav ja jahmatavalt emotsionaalne fantaasia draama põhineb auhinnatud Patrick Nessi romaanil. 12-aastane Conor O’Malley põgeneb fantastilisse koletiste ja muinasjuttude maailma. Ta peab toime tulema kalgi ema ja kiuslike koolikaaslastega. Ootamatult kutsub ta välja üllatava liitlase, hiigeleluka, kes ilmub Conori magamistoa akna taha igal öösel samal ajal. Koletisel on lugusid rääkida ja ta nõuab, et Conor neid kuulaks ja hoogsalt ette kujutaks. Conori hirm taandub ning asendub vapruse ja enesesse süüvimisega, sest koletise nõudmisel tuleb tal lugude lõppedes vastutasuks oma lugu rääkida. Iidne, metsik ja järeleandmatu koletis on Conorile teejuhiks vapruse, usu ja tõe juurde.
  Peter Hedges tormilises draamas naaseb 19-aastane Ben Burns ootamatult jõululaupäeva hommikul oma pere äärelinnakoju. Beni ema Holly tunneb kergendust ja võtab poja rõõmuga vastu, kuid muretseb, kas poeg suudab kaineks ja korralikuks jääda. Nutikas ja eluline, südamlik ja valus film näitab, mida inimesed lähedaste kaitsmiseks on valmis tegema.
 • Temaatika

   
     
  Kirjandus/inimeseõpetus
  Ajalugu
  Kirjandus/ajalugu
  Kirjandus
  Ajalugu
  Kehaline kasvatus/ inimeseõpetus
  Inimesekasvatus/ühiskonnaõpetus
  Kirjandus
  Ajalugu/ kirjandus
  Kehaline kasvatus/ühiskonnaõpetus
  Kirjandus/ kunstiõpetus
  Kirjandus
  Kirjandus/inimesekasvatus
  Inimesekasvatus