Co2 andurid kinosaalides

Apollo Kino on paigaldanud kinosaalidesse üle Eesti CO2 andurid õhukvaliteedi mõõtmiseks.  Sõltuvalt epidemoloogilise olukorra muutustest võivad erineva sisuga piirangud rakenduda ühiskonnas, sealhulgas kinodes ka edaspidi. Peame õppima selle viirusega elama ja oma tegevusi sellele vastavalt ümber korraldama ning leidma lahendusi, kuidas siseruumides turvatunnet veelgi suurendada, sest klientidest hoolimine on Apollo Kino üks märksõnadest.

Apollo Kinod ja kinode ventilatsioonisüsteemid on tehniliselt kaasaegsed ning niivõrd tõhusad, et kõik kinosaalid on nõuetekohaselt ventileeritud ja õhk püsib puhas ning kvaliteetne.

Õhukvaliteedi värskuse paremaks kommunikatsiooniks ja kinokülastajate turvalisusetunde tõstmiseks oleme Apollo Kinode saalide sissepääsude juurde paigaldamas reaalajas toimivad ekraanid, mis kuvavad külalstajatele COandurite reaalaja mõõte tulemust ehk süsihappegaasi sisaldust ruumis.

CO2 taseme mõõtja abil on kõige lihtsam õhu kvaliteeti kontrollida. Kui õhk on süsihappegaasist vaene, siis ei ole seal ka aerosoole ja ka kõige peenemate osakestega levivad viirused ei pääse hõljuma, mis on peamine viiruse leviku viis. Kui õhus on vähe süsihappegaasi, siis on ka seal vähe viiruse aerosooliosakesi

Euroopa kütte-, ventilatsiooni- ja õhukonditsioneerimise assotsiatsioonide föderatsioon REHVA välja töötatud ventilatsioonisüsteemide piirnormide kohaselt ei tohi CO2 sisaldus ruumi õhus tõusta üle 800 ppm.

Apollo Kino saalidesse paigutatud ekraanidel on võimalik näha alljärgnevat:

  • Roheline värvÕhk väga hea (st CO2 sisaldus ruumi õhus väiksem < 800  ppm ja õhk on värske ja kvaliteetne)
  • Kollane värvVentileerime (st CO2 sisaldus ruumi õhus suurem >800 ppm ja ruum vajab ventileerimist)

Töökorras ventilatsioon tagab ruumis kümme liitrit värsket õhku sekundis iga külastaja kohta.

Nähes Apollo kinoaladele paigutatud ekraanidelt, et CO2 tase on väiksem kui 800 ppm, saavadki meie kliendid olla kindlad, et õhk kinosaalis on väga hea ja võib turvaliselt filmielamusi nautida!